Том Џонс за пет месеци ослабнал 13 колограми

21 јуни, 20110
tom-jones-american-idol

Кога 71 годишниот Том Џонс повеќе не можеше да ги носи своите костими, посетил лекар, кој го прашал колку пијалок пие на дневно. Тој му рекол со вечерата пие шише црно вино. На овој одговор лекарот се изненадил, а Џонс признал дека секоја вечер почнува со мартини, завршува со коњак и на крајот отвара шише шампањ.

Покрај тоа што се откажал од алкохолот, Џонс преминал на радикална диета.  Овој режим на исхрана налага да се јаде што повеќе свежа храна, вклучувајќи и риба, пилешко и зеленчук, наместо обработени јаглехидрати како што се тестенините, пецива и житарици.

“Нутриционистот ми кажа да јадам храна каква што јаделе луѓето додека биле ловци. Јадете се што е природно, месо, зеленчук …”, вели Џонс, кој на почетокот на диетата имал 104 колограми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma