Најдобро облечени жени во светот – седми дел

21 јуни, 20110
Celeb-style-poll-3

19. Samantha Cameron – бизнис жена која постојано го следи елегантниот стил на облекување, пред се и поради нејзината улога како сопруга на Дејвид Камерон сегашниот премиер на Велика Британија.

 

18. Leighton Meester – актерката која се прослави со познатата серија “Gossip Girl” каде има главна улога на девојка од Њујорк која е богата и главна опсесија и е како ќе изгледа. Оваа актерка не е далеку од ова и во приватниот живот кога станува збор за стилот и гардеробата.

 

17. Diane Kruger – девојката која беше Елена од Троја, постојано е убаво облечена и на мета на папараците. Оваа актерка скоро никогаш до сега немала моден прекрошок.

16. Sienna Miller – актерката која порано беше девојка на најпосакуваниот актер Џад Лоу, е една од главните модни икони во Англија. Таа не се плаши да експериментира со стилот и постојано е модерно облечена.

15. Victoria Beckham – што може да се каже за оваа пејачка, модна креаторка и сопруга на најпознатиот англиски фудбалер. Нејзина омилена боја е црната, а парче облека фармерките. Таа е една од најубаво облечените жени во Англија, а има и своја модна линија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma