Тони Цетински спајдермен

4 јули, 20110
toni spajdermen

Тони Цетински одржа спектакуларн концерт во Осјек пред 15.000 публика. Но, овој концерт немаше да биде толку спектакуларн доколку Тони не се качеше на кров и од таму не ја забавуваше публиката. Бидејќи сцената му беше мала, тој се качи по челичната констукција на бината. Од публиката се слушале довици “Црни Тони пази да не паднеш”.

Но, среќа Тони успеа да испее и да не падне. На својата публика тој и се обратил со зборовите “ Ова е историско случување за мене. Не затоа што сум прв кој пее од покрив пред 15.000 луѓе присутни во публиката, туку затоа што вие сте посебна публика”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi