Топ 10 актери и актерки кои глумеле вистински личности

1 август, 20110
naslovna

Глумата има многу категории ,од кои глумење на реални личности и нивните животи е убедливо најголем предизвик.

Еве топ 10 актери кои тоа го имаат презентирано совршено.

10. Jamie Foxx го игра Ray Charles во Ray

9. Charlize Theron како Aileen во Monster

8. Cate Blanchett ја глуми Jude во I’m Not There.

7. Hilary Swank како Brandon Teena во Boys Don’t Cry

6. Joaquin Phoenix како Johnny Cash во Walk the Line

5. Nicole Kidman ја глуми Virginia Woolf во The Hours

4. Robert De Niro во улога на бохерот Jake LaMotta во Raging Bull

3. Salma Hayek како Мехиканската уметница Frida Kahlo во Frida

2. Philip Seymour Hoffman го глуми Truman Capote во Capote

1. Will Smith го глуми легендарниот бохер Muhammad Ali во ALI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit