Топ 10 брендови на џинс во Светот

8 август, 20110

Не постои човек на Светот кој не облекол џинс барем еднаш во својот живот. Џинсот е како role model во светот на модата. Џинсот го носеле и каубоите и фармерите во Америка, но убавиот изглед, квалитетното платно и оргиналноста полека го освоиле целиот свет. Го носат од мажи до жени, стари и млади, деца и тинејџери, едноставно џинсот владее со светот.

Во прилог ќе ви прикажеме кои брендови на џинсот владеат со Светот.

 

 1. Levis

 2. True Religion

 

 3. Diesel

 4. Wrangler Jeans

 

 5. Lee Jeans

 6. Calvin Klein

 

 7. Riders Jeans

 8.  Legendary Gold Jeans

 

 9. Rustler Jeans

10. Lee Dungarees

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit