Топ 10 брендови на мастики во Светот

8 август, 20112

Едноставно се неодоливи. Ги има во сите вкусови од лути, благи до кисели. Некои од нив наводно ги чистат забите, но некои со сигурност и ги расипуваат. Мастиките денес се дел од нашето секојдневие, ни помагаат да го прочистиме нашиот здив и да се чувствуваме пријатно. Уживајте во вкусот на мастиките додека ја читате нашата листа на најдобри брендови од светот на мастиките.

 

1. Wrigley

2. Warner Lambert

3. Burst Gum

4. Strimorol

5. Bubble Yum

6. Trident

7. Wall Bubble Gum

8. Bazooka

9. Amurol Confections

10. Bible Gum

2 comments

 • martina

  14 август, 2011 at 16:07

  a orbit i stars kaj vi se a ?????

  Reply

 • dag

  8 август, 2011 at 20:48

  a orbit kaj se?! XD

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit