Топ 10 Брендови на накит

21 јуни, 20110
harry_winston_jewelry

Иако секој може да земе злато и дијаманти и да склопи накит, некои мајстори ја имаат дарбата да ги склопат драгоцените метали и камења во преубави и инспиративни уметнички дела. Исто како и во светот на уметноста, секој има свој личен вкус кога се работи за накит, но од најдобрите мајстори  во светот дали некогаш сте се запрашале кој е најдобар меѓу најдобрите? The Luxury Institute од Њујорк се запраша и со таа цел интервјуираа 500 богати потрошувачи и ги замолија да рангираат 20 од светските најдобри мајстори во правење накит, за да на крајот ја добијат следната листа на 10 најдобри.
Harry Winston го зазеде

1-то место како најпрестижен бренд за накит.

www.harrywinston.com
Потоа следуваат –
2 Buccellati www.buccellati.com


3 Van Cleef & Arpels www.vancleef-arpels.com


4 Graff www.graffdiamonds.com


5 Tiffany & Co. www.tiffany.com


6 Piaget www.piaget.com


7 Cartier www.cartier.com


8 Chopard www.chopard.com


9 Bulgari www.bulgari.com


10 Mikimoto www.mikimotoamerica.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma