Топ 10 градови во Европа

9 август, 20110

Европа за многумина е еден од најубавите континенти во светот, неверојатно искуство за сите оние кои патуваат. Европа мора да се посети барем еднаш во животот. Богата со историја, култура, уметност стара илјадници години. Високи културни стандарди и убава храна.

Летните одмори се веќе во тек, па ако сакате прошетка, наместо плажа, посетете еден од 10-те најдобри градови на Европа.

1. Париз, Франција

 

2. Рим, Италија

 

3. Милан, Италија

 

4. Луцер, Швајцарија

 

5. Амстердам, Холандија

 

6. Минхен , Германија

 

7. Фиренца, Италија

 

8. Сент Тропе, Франција

 

9. Венеција, Виена

 

10. Виена, Австрија

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi