Топ 10 метросексуалци на светот

2 јули, 20110
David-Beckham's-latest-ad-f.preview

Овие момци навистина не се плашат да купат производи кои се наменети за убавина, носат шминка, идат на педикир. Тие се уверени во својата машкост, тие во општеството се дефинираат како нормални момци дотерани, средени само изгледаат како да се хомосексуалци.

 

1. David Beckham

David Beckham има свој дефиниран стил на облекување. Се чини дека никогаш не облекува исти алишта, делува спорски и самоуверено. Со сигурност број 1 метросексуалец во светот.

 

2. Dominic Monaghan

За ѕвезда од The Lost ќе мислите дека би требало да биде “геј”, бидејќи тој сака да се фарба и да облекува здолништа. Тој е во врска со убавата, Evangeline Lilly.

 

3. Ryan Seacrest

Во доста наврати за него се велело дека е геј, но тој тоа го негира, тој се има појавено во American Idol каде и ја има стекнато славата, секогаш е тренди и среден, човек кој ја прати модата.

 

4. Chace Crawford

За ѕвездата од Gossip Girl доста се шпекулирало дека е геј, како и за многу други актери со убаво лице. Тој то го негира. Неговиот стил во глобала е класичен, комбинација на џинс и палто, но знае и да се појави во спортска тренди комбинација.

 

5. Prince

Со сигурност најпознатиот метросексуалци во 80-тите години. Секогаш дотеран среден и нашминкан, секогаш во чизми со високи подпетици, костими во секакви бои од пурпурни до розеви, понекогаш ишаран и со монистри. Голем љубовник.

 

6. Lenny Kravitz

Неговиот боемски стил оди до крајност, скоро секогаш облечен во кожа со накит на вратот, човек кој се држи до својот имиџ. Секогаш во друштво со најубавите жени на светот.

 

7. Jonathan Rhys-Meyers

Тој е познат по своите трансвормации во облекување. Тој е познат љубител на кожата. Практукува да ја носи но и кожните детали и гарнитури се е дел од неговиот дом .

 

8. A-Rod

Спотист кој знае да ја практикува модата, секогаш среден и во класичен стил но и во спортски, се шпекулира дека имал афера со Мадона.

 

9. Pete Wentz

Рокер со супер стилизирана коса. Секогаш во откачен стил но со вкус. Во брак е со Ashlee Simpson и очекуваат бебе.

 

10. Dave Navarro

Тој е познат по константната употреба на шминка, неговата љубов се ланците и кожата. Carmen Electra еднаш изјавила, Никогаш не ни помислив дека ќе земам маж кој поминува повеќе време пред огледало од мене.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/