Топ 10 најубави женски очи

1 јули, 20112
0

Да се најдат најубавите женски очи на светот е навистина предизвик. Секоја жена е убава на свој начин. Во Светот има толку убави жени, толку убави очи, што овој избор го прави екстремно тежок. Ова е изборот кој го има направено порталот www.toptenz.net за избор на најубави женски очи.

 

1. Aishwarya Rai

Нејзините очи се навистина најубавите очи на светот. Aishwarya била избрана од страна на магазинот Тime во 2004 година како една од “100 највлијателни луѓе” во светот. Исто така многу магазини ја имаат избрано и за најубава жена на светот.

 

2. Angelina Jolie

Нејзините очи се прекрасни како и нејзините усни. Таа е ќерка на Jon Voight и има освоено Оскар во 2004 година за најдобра женска споредна улога. Таа е сопруга на актерот Brad Pitt.

 

3. Lynda Carter

Нејзините азурно сини очи се прекрасни. Таа е позната по улогата во серијалот Wonder Woman кој се емитувал во 1976 година. Lynda за улогата во Wonder Woman ја освоила наградата TV Land Award for Superest Super Hero во 2004 година.

 

4. Elizabeth Taylor

Нејзините сини очи го прават небото да изгледа бледо, но што друго? Таа има освоено два Оскари, по еден за секое убаво око. Таа ја добила наградата за најдобра актерка во главна улога во филмот Who’s Afraid of Virginia Woolf?, и наградата за најдобра актерка за главна улога во филмот Butterfield 8.

 

5. Audrey Hepburn

Нејзините очи се убави, се разбира, но што друго? Audrey освоила Оскар за најдобра актерка во главна улога во филмот Roman Holiday.

 

6. Sharbat Gula

Нејзините пенливо зелени очи делуваат смирувачки, но што друго? Таа е позната како Cover Girl за National Geographic, каде Steve McCurry ја снимил оваа фотографија додека бил на задача за потребите на National Geographic.

 

7. Giada De Laurentiis

Во ред, нејзините очи се неверојатни, но што друго? Таа е професионален готвач и има своја емисија на Food Network.

 

8. Kristin Kreuk

Таа има прекрасни зелени очи, но што друго? Таа глумеше во “Smallville” како Lana Lang и таа го бакна Superman.

 

9. Sophia Loren

Таа има секси очи, но што друго? Таа освоила Оскар за најдобра актерка во главна улога
во Ciociara, La.

 

10. Charlize Theron

Таа има прекрасни очи, но што друго? Таа освоила Оскар за најдобра изведба на една актерка во главната улога во филмот Monster.

2 comments

 • Todor

  2 јули, 2011 at 14:54

  Najubavi se ocite na Elizabeth Taylor i Charlize Theron !
  Najubavi oci…

  Reply

 • Todor

  2 јули, 2011 at 14:53

  E kako da ne !
  Najubavi se ocite na Elizabeth Taylor i Charlize Theron !
  Najubavi oci…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit