Топ 10 најсекси политичари во Светот

1 јули, 20110
0

Ова е листата на Топ 10 најсекси политичари во Светот според порталот www.toptenz.net.

Во изборот не влегува само убавината на политичарот, овој избор опфаќа и други атрибути на личноста, а тоа се харизмата, шармот, лидерската способност, визијата на политичарот.

 

 

01. Yulia Tymoshenko

Без сомнение  избор број еден за најсекси политичар е убавата Yulia Tymoshenko, премиер на Украина. Позната и како Јованка Орлеанка на Портокаловата револуција. Именувана за една од најмоќните жени во светот од страна на Форбс. Нејзината убавина може да се каже дека е совршена, силна и храбра жена без сомнение.

 

 

02. Clint Eastwood

Легендарен актер и режисер. Човек што плени со својота појава и харизма. Исто така совршен и на телевизиските екрани, неговите улоги се ремек дело во светската кинематографија. Како политичар бил градоначалник на Кармил Калифорнија.

 

 

03. Prince Henry

Тој е син на Принцезата Дијана и Привцот Чарлс. Ова црвенокосо момче е исклучително интелегентно и многу храбро. Цели 3 месеци служел војска во Авганистан, бил на самата борбена линија, што укажува на тоа и покрај луксузниот живот тој е спремен да и служи и да ја брани својата земја.

 

 

04. John Gavin

John Gavin е познат политичар и актер, има дипломирано на Стенфорд Универзитетот а служел и во морнарицата на САД. Во 80-тите години бил назначен за амбасадор во Мексико.

 

 

05. Clare Boothe Luce

Првата жена која е избрана во Конгресот на САД. Жена која потекнувала од Њујорк и била многу талентиран писател, секогаш средена, згодна и во тренд.

 

 

06. Matti Vanhanen

Премиерот на Финска, Matti Vanhanen. Човек кој никогаш не се насмевнал во јавноста, ретко прима туѓи совети, доста ладен, медиумите знаат да го наречат “здодевен”. Но сепак во него гори сексипил и привлечност особено неговите очи.

 

 

07. Nikolas Sarkozy

Nikolas Sarkozy, претседател на Франција. Тој е симпатична личност, со секси глас, малку непослушен и непредвидлив политичар.

 

 

08. Eva Peron

Eva Peron, била прва дама на Аргентина. Шармнтна дама која со своите говори го придоби аргентинскиот народ.

 

 

09. Che Guevara

Револуционерот Che Guevara, човек со огромна страст, борец за својот народ и држава. Почитуван од жените но и посакуван.

 

 

10. John F. Kennedy

John F. Kennedy, бил 35-ти претседател на САД. Човек со убавото лице но и мрачни тајни, визионер со неверојатен вкус за жени. Човек кој успеал да ја заведе сексипилната Мерлин Монро.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/