Топ 10 најдобри авионски компании во светот

28 јуни, 20110
aeroplane_3

Авионските компании низ светот секојдневно се борат и натпреваруваат едни со други за да придонесат подобар превоз за општеството преку обезбедување на удобно, безбедно, луксузно патување.

Погледнете го одбројувањето на најдобрите 10 авионски компании во светот.

10. Etihad Airways

9. Fly Emirates

8. Air New Zealand

7. Qatar Airlines

6. Malaysia Airlines

5. Asiana Airlines

4. Thai Airways

3. Qantas

 

2. Cathay Pacific

1. Singapore Airlines

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/