Топ 10 најдобри ефектни шминки

3 август, 20110

Шминката може да ги покрие недостатоците, во филмовите да направи најженствените актерки да изгледаат како мажи, но може и комплетно да го промени личниот опис и буквално да не ги препознаете најпознатите актери. Ова се најдобрите  ефектни шминки.

10. Robin Williams како Mrs. Doubtfire

9. Mike Myers како The Cat

8. Ron Pearlman како Hellboy

7. Bradd Pitt како Benjamin Button

6. Charlize Theron како Aileen

5. Heath Ledger како the Joker

4. Jim Carrey како Grinch

3. Rebecca Romijn како Mystique

2. Robert Downey Jr. како Kirk Lazarus

1. Tom Cruise како Les Grossman

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit