Топ 10 најкратки бракови во Холивуд

18 август, 20110
pamela-kid

Дознајте кои ѕвезди од Холивуд имаат најкраток брак, кок траел само неколку месеци или пак неколку часа.

10. Дру Баримор и Том Греен, 10 месеци

Чекај, некој би претпоставил со кого е во брак Том Греен веќе 10 месеци ?! Изгледа така. Дру и Том биле земени во Јули 2001 година, откако се шегуваа на телевија со месеци за застој. Дру застана од страната на Том за време на неговиот напад на рак на теститите, но не долго после тоа. Тие поднесоа брање за развод околу шест месеци во брак, неколку месеци подоцна законски се одвоија.

9. Џенифер Лопез и Крис Џудд, 9 месеци

Џени повеќе е срце кршач отколку што мислевме. Таа почна да излегува со танчерот и кореографот Крис, пред таа и П.Диди да раскинат јавно. Тие се венчаа во Октомври 2001 година. Потоа таа почна да излегува со Бен Афлек, пред таа и Крис официјално да се разведат во Јули 2002 година. Се прашуваме што навистина се случило со Марк Ентони.

8. Чарли Шин и Дона Пееле, 5 месеци

Не постои начин на кои тие би успеале:Тие се венчаа во 1995 година, истата година Чарли бил повикан да сведочи неговите односи со “Холивуд мадам” Хајди Флеис. Чарли и моделот Дона се сретнаа за време на снимањето на цигари комерцијални. Тие се венчаа веднаш, очигледно Шин се преселил 5 недели подоцна.

7. Памела Андерсон и Кид Рок, 4 месеци

Тие се венчаа во Август 2003 година, на јахта во Сен Тропе. Памела ја нарече најромантичната свадба на сите времиња. Но работите се распаднаа брзо, Пам доживеа спонтан абортус во бракот. Тие се разделуваат во крајот на Ноември. Понекогаш некои работи едноставно не функционираат.

6. Бредли Купер и Џенифер Еспосито, 4 месеци

Згодниот од ханговер, се ожени во Декември 2006 година, само за да ги поднесе документите во Мај 2007 година. Краткотрајниот развод би можело да му даде слободен простор во одделот за посветеност,по разводот тој почна да излегува со Рене Зелвегер. После тоа отиде на југ, вклучувајќи ги Џенифер Анинстон, Џесика Биел, а во последно време и Оливија Вајлд.

5. Рене Зелвегер и Кени Чеснеј, 4 месеци

Ние сме тажни бидејќи ова не идеше, особено откако актерката и земјата sвезда формула работи надвор толку добро со Никол Кидман и Кејт Урбан.Тие ги имаа сите состојки за совршен брак, тие се сретнаа на концертот на надежта цунами, тој излезе со песната “Ти ме имаше од здраво” во нејзина чест. Тие биле во брак од Мај 2005 година по поништување на бракот во Септември.

4. Николас Кејџ и Лиса Мари Приесли, 3 ипол месеци

Ник е огромен фан на Елвис, но очигледно тоа не беше доволно да се одржи бракот за повеќе од неколку месеци. Тие се венчаа во Август 2002 година на Хаваи во текот на неделата на 25-годишнината од смртта на Елвис. Ова беше втор брак за Ник и трет за Лиса.

3. Марио Лопез и Али Ландри, 2 недели

Љубовните птици биле во брак назад во Април 2004 година. Но сето тоа тргна погрешно пред да се случи свадбата- Марио призна дека ја изварал Али со модел/ актерка во текот на неговата моминска забава во Мексико.

2. Кармен Електра и Денис Родман, 9 дена

Започна каде што започнува секоја вистинска љубовна приказна, пијана ноќ на лудо патување во Вегас. Тоа беше Ноември 1998 година, во мал параклис од цвеќиња каде што оваа љубовна афера започна. Тоа траеше девет дена, откако Денис побара да се поништи бракот бидејќи бил пијан.

1. Бритни Спирс и Џејсон Александар, 55 часа

Ти знаеше што доаѓа. Што друго има да се каже ? Ова може да биде моментот кога Бритни почна да губи. Мислам, навистина? Кој од од Џастин Тимерлејк на Кевин Федерлајн во виорот неколку години ?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi