Топ 10 најлуксузни крузери во светот

23 август, 20110

Најлуксузнен начин на патување е со крузери. Тие се како подвижни градови, каде имате се што ќе посакате, базени ресторани, продавници, фудбалскитерени, па дури и голф терени. Доколку сакате да стифнете до некја посакувана дестинација, а притоа да уживате и едноставно да не осетите кога ви поминал патот, посете некои од крузерите кои ќе ви ги приложиме подилу.

Денес ќе ви ги прикажеме најдобрите 10 крузерии на светот.

1.MS Allure of the Seas

2.MS Oasis of the Seas

3.MS Freedom of the Seas

4.MS Liberty of the Seas

5.MS Independence of the Seas

6.Norwegian Epic

7.RMS Queen Mary 2

8.Navigator of the Seas

9.Mariner of the Seas

10.Explorer of the Seas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit