Топ 10 “најнеубави” автомобили во светот

18 август, 20110

Во прилог ќе ви ги покажеме најнеубавите (според дизајн) автомобили според   BusinessWeek logo

Авто-индустријата од ден на ден се повеќе се развива и усовршува, создавајќи фасцинантни модели на автомобили. Но во историјата на автомобилите има доста и промашени модели зборувајќи за нивниот дизајн.

Погледнете ги 10-те “најнеубави” автомобили во светот.

10. Chevrolet Chevette

9. Ford Edsel

8. AMC Matador

7. Chevrolet Corvair

6. AMC Gremlin

5. Chevrolet Vega

4. Pontiac Aztek

3. Ford Pinto

2. Yugo

1. AMC Pacer

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit