Топ 10 најопасни ајкули во светот

24 август, 20110

Стравот од ајкули претставува кошмар за многу луѓе, но освен што се окарактеризирани како чудовишта, ајкулите се навистина фасцинантни животни. Замислете, ајкулите се единствен вид на животни кои неможе да заболат од рак!!! Иако статистички ајкулите многу ретко ги напаѓаат луѓето, овие морски кучиња сепак се „страв и трепет“ во водниот свет! Ви ги претставуваме 10-те најопасни видови на ајкули кои царуваат со океаните во светот!

Ајкула – лимон

Сината ајкула

Чеканоглава ајкула

Ајкула – тигар

Мако ајкула

Ајкула белоперка

Бикова ајкула

Китовска ајкула

Кучешка ајкула

Големата бела ајкула

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit