Топ 10 најопасни змии во светот

4 август, 20110

Без сомнение, змиите се едни од најопасните отровни суштества во светот, но сепак и едни од најубавите создадени од мајката природа. Како и другите диви суштества, така и змиите се многу важни за одржување на еколошкиот баланс на природата. Змиите знаат да ги нападнат луѓето но само ако се вознемирени или нападнати. Тоа е во нивната природна штом се нападнати веднаш се бранат без разлика дали е обична или отровна змија. Всушност колку ние се плашиме од змиите, толку и тие се плашат од нас. Погледенте ги овие прекрасни но опасни суштества:

 

1. Black Mamba

2.King Cobra

3.Inland Taipan

4.Taipan

5.Tiger Snake

6.Australian Brown Snake

7.Anaconda

8.Spitting Cobra

9.Puff Adder

10.Death Adder

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit