Топ 10 најотровни пајаци во светот

3 август, 20110

Пајаците се едни од најмалите, но некои од нив и многу смртоносни суштества. Стравот кој некои луѓе го имаат од пајаци е сосема разумно, бидејќи отровот на некои од овие пајаци кои ќе ви ги прикажеме може да убие неколку луѓе или животни одеднаш.

1.Brown Recluse

2.Black Widow

3.Brazilian Wandering Spider

4.Funnel-Web Spiders

5.Mouse Spiders

6.Red Back Spider

7.Wolf Spider

8.Goliath Birdeater Tarantula

9.Sac Spider

10.Hobo Spider

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit