Топ 10 најпрекрасни пештери во светот

13 јули, 20110
peshterinaslovna

Пештерите спаѓаат во дел од наголемите убавини на светот. Можат да креират најпрекрасни сцени и да ви овозможат неверојатно доживување кое само таму можете да го доживеете.
Да ги погледнеме десетте најневеројатни пештери во светот.

10.  Škocjan Caves (Словенија)


09.  Cave of the Ghost (Венецуела)


08.  Mammoth Cave (САД)


07.  Carlsbad Caverns (САД)


06.  Fantastic Cave Pit (САД)

05.  The Reed Flute Cave (Кина)


04.  Eisriesenwelt Ice Caves (Австриа)


03.  Waitomo Glowworm Cave (Нов Зеланд)


02.  Majlis al Jinn Cave (Оман)


01.  Cave of Crystals (Мексико)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit