Duffy

13 јули, 20110
duffy_main_1266307a

Аими Ан Дафи (23 јуни 1984, Бангор, Велс), подобро позната под псевдонимот Дафи, е познатата пејачка и композитор. Нејзиниот деби албум Rockferry, за кратко време по објавувањето се најде на прво место на Британската топ-листа со продадени повеќе од 1,5 милиони примероци, до 2008година во Велика Британија.

Во 2009 година, Дафи освои Греми награда за најдобар поп вокален албум за Rockferry и таа беше номинирана за две други Греми награди. Во 2009 година освои три Brit Awards: Најдобар женски соло извадувач и најдобар британски албум.

Во 2010 година го завршува снимањето на нејзиниот втор албум  Endlessly, кој беше издаден на 29 ноември. Во февруари 2011 година беше најавено дека Дафи ќе земе пауза од музиката пред почетокот работата на нејзиниот трет албум.

httpv://www.youtube.com/watch?v=HhZ5-L9znt8

http://www.youtube.com/watch?v=R6UwmJRkjBs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit