Топ 10 Најскапи женски чевли во светот

14 јули, 20110
naslovna cevli

Жените и чевлите имаат многу цврста врска. Некогаш дури тие се причина за да се стане наутро. Интересен е фактот дека тие се спремни да потрошат безусловно многу пари само за чевли,  да се задоволи потребата да се има што повеќе и секаков вид, за секоја прилика. Оваа женска манија ја оправдува и листата, каде многу славни креатори ги споиле двата најдобри пријатели на жената – Скапоцените камења и дизајнирани чевли:

10. Diamond-Encrusted Custom Nike : $50,000

9. Nizam Sikandar Jah Slippers: $160,000

8. Stuart Weitzman’s “Diamond Dream” Stilettos: $500,000

7. Ruby Slippers од Wizard of Oz: $666,000

6. Stuart Weitzman Shoes “Retro Rose” Pumps: $1,000,000

5. Stuart Weitzman “Platinum Guild” Stilettos: $1,090,000

4. Stuart Weitzman Shoes “Ruby Slippers”: $1,600,000

3. Stuart Weitzman Shoes Tanzanite Heels: $2,000,000

2. Rita Hayworth Heels: $3,000,000

1. Ruby Slippers од House of Harry Winston: $3,000,000

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit