Топ 10 најубави цветови

12 август, 20110

Секој цвет е убав на свој начин, тешко е да се каже дека некој цвет не е убав, тие се составен дел од природата. Ги има во разни бои и големини, миризливи и помалку миризливи. Можеме да ги видиме во градини, паркови но и во најдивите предели во светот. Тие едноставно се прекрасни. Погледнете ги 10-те најубави цветови во светот.

 

10. Black Eyed Susan

 

9. Bleeding Heart

 

8. Blue Bells

 

7. Lantana

 

6. Rose

 

5. Oriental Poppy

 

4. Mussaenda erythrophylla

 

3. Begonia

 

2.Ixora

 

1. Dendrobium

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit