10 најмоќни држави во светот

12 август, 20110

Според многубројни истражувања и анкети ова е листата на најмоќни држави во светот!

1. САД

2. Русија

3. Кина

4. Франција

5. Британија

6. Јапонија

7. Индија

8. Германија

9. Пакистан

10. Бразил

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit