Топ 10 највисоки водопади во светот

13 август, 20110

Светот е преполн со убавини, пространи мориња, бескарајни океани и бистри езера. Но не смееме да ги заборавиме и водопадите, каде водата секојдневно се бори со гравитацијата создавајќи прекрасни пејсажи како да сте пред портите на рајот. Денес ќе ги погледнеме највисоките водопади во светот, воодушевувајќи се на нивната убавина.

1.  Angel Falls,  Venezuela

2. Waihilau Falls, Hawaii

3. Monge Falls, Norway

4. Ølmäa Falls, Norway

5. Mana’wai’nui Falls, Hawaii

6. Kjerag Waterfalls, Norway

7. Alfred Creek Falls, Canada

8. Lang Falls, Norway

9. Kukenam Falls, Venezuela

10. Ramnefjells Walls,  Norway

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit