Топ 10 работи кои сигурно не сте ги знаеле за Бред Пит

5 јули, 20112
brad-pitt

Актерот Бред Пит е на телевизиските екрани од 80-те па се до ден денес. Секојдневно се пишува по нешто за него, но сепак постојат работи кои до сега сигурно не сте ги слушнале.

1.  Откако Бред ги гледал  Lock, Stock и Two Smoking Barrels, му се јавил на прежисерот Гај Ричи за да ја добие улогата на Мики во Mickey the One Punch Pikey.

2.  Студирал новинарство, но не успеал да го заврши факултетот.

3.  Бред бил на аудицијата за улогата J.D во Heathers но ја загубил од Кристијан Слејтер.

4.  Тој ги поседува правата за Хонг Конг , или попознати како римејк на The Departed.

5.  Бред навистина ја повредил тетивата за време на снимањето на Троја, каде тој го глуми Ахил.

6.  Бред заработи 4.500.000 долари за снимање реклама за Хајнекен во 2005 година.

7.  Тој поседува домови на неколку места на мапата: Лос Анџелес, Малибу, Калифорнија, Голета, Франција, Њу Орлеанс, Лузијана и Бенервајл.

8.  Бред си ја скршил раката за време на снимањето на филмот Se7en и го допишал тоа во сценариото.

9.  Бред потпишал за улогите во Фабрика за чоколади и Чарли, но сепак на крајот во нив се појавува Џони Деп.

10. Бред имал забрана за влез во Кина, заради улогата во Седум години на Тибет.

 

 

 

2 comments

 • Dalibor

  5 јули, 2011 at 15:22

  Na tolku pari jas i vo Skopje bi imal kuka 🙂

  Reply

 • Dalibor

  5 јули, 2011 at 15:21

  Kinezive se zakon, nema zezanje so niv. Nema kaj niv glumec bil zavodnik bil. Stop i nema vleguvanje. hehehehe

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi