Топ 10 руски модели и убавици за 2011

8 јули, 20111
naslovna

Русинките се познати во светот по својата природна убавина, грациозност, и прекрасни очи. Многу од овие девојки на прв поглед, можеби и не им го знаеме името, но со сигурност знаеме дека потекнуваат од оваа земја. Ова е листата на најпознатите руски модели, кои воедно беа најангажираните во 2011 година.

1.  Irina Shayk е најангажираната манекенка и модел од Русија. Таа од 2007 до 2011 година е заштитно лице на Sports Illustrated Swimsuit Issue, а од оваа година исто така и на SI 2011 Issue.

2.  Maria Sharapova, не е позната само по тоа дека е одлична тенисерка која до сега има добиено 3Glam Slam Singles titles, таа исто така е неколку пати прогласена за најубава тенисерка.

3.  Natasha Poly. Ова е руски модел која својата кариера ја започнала во 2000-та година. Од тогаш па наваму таа е ангажирана од врвни модни дизајнери.

4.  Natalia Vodianova, ја започнала својата кариера и многу успошно ја продолжи во Париз. Таа започна да се занимава со оваа професија на 17 години. Сега Наталија е преселена и живее во Велика Британија. Нејзината заработувачка толку голема што таа е една од најбогатите луѓе во Велика Британија.

5.  Sasha Pivovarova, е една од најангажираните модели во Париз и Милано. Таа до неодамна беше заштитно лице на Prada.

6.  Tatjana Dyagileva, стана модел на 19 годишна возраст, многу подоцна од нејизните колешки. Има специфичен изглед кој е доволен за да биде дел од секоја модна ревија.

7.  Daria Verbova, на 14 години зачекори по модните писти. Но, светската слава ја постигна на 20 години. Денес Дариа е една од десетте најплатени модели во Русија.

8.  Anna Kournikova, е една од најмладите учесници на Олимписките игри. На само 15 годишна возраст таа одигра во Атланта. Нејзината врска со Енрике Иглесиас и донесе уште поголема популарност.

9.  Olga Sherer, дебитираше за јапонскиот дизајнер Issey Miyake. Сега таа работи за неколку познати модни дизајнери.

10. Daria Strokous, не е позната само како модел туку и како актерка и фотограф. Таа кариерата ја започнала во 2007 година, и тоа на ревијата на Prada. Веќе во 2008 година блесна на насловната на V Magazine.

 

 

One comment

  • Лидија

    11 јули, 2011 at 11:03

    Зборувавте за бугарки пред некој ден, ајде сега да ве видам што ќе кажете за овие прекрасни убавици од Русија.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi