Топ 5 најскапи поштенски марки во светот

27 јули, 20110

Богаташите често имаат чудни и невообичаени хобија. Собирањето на поштенски марки не е баш често нивно хоби но со оглед на реткоста и цените што некои примероци ги достигнале, навистина може да крене адреналин, а да ја намалат сметката.

Ви ги претставуваме 5 најскапи поштенски марки во светот

 

5. U.S. Franklin Z-Grill: $930,000

4. Британска Гана – One Cent Black on Magenta: $935,000

3. U.S.  Jenny: $825,000 – $977,500

2. Првите две Маурициски марки: $1,072,260 – $1,148,850

1. И најскапата е Three-Skilling Yellow: $ 2.3 million

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit