Тоти: Се надевам дека се уште ќе играм, кога Анчелоти ќе ја превземе Рома

11 април, 20110
t

Капитенот на Рома, Франческо Тоти посакува наскоро на “Олимпико” да стигне менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти.

“Карло од секогаш говорел дека подоцна или порано ќе ја предводи Рома, така да се надевам дека и јас ќе бидам меѓу играчите кога ќе стане дел од нашиот тим.” – рекол Тоти.

Тој се осврнал и на шпекулациите дека е можен негов кам бек во националниот тим на Италија.

“Тоа поглавје засекогаш го затворив. Во овој момент размислувам само за удинезе и Лацио, односно за ривалите за четвртото место во Серија А.” – истакнал Тоти.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi