Требаат ли три куфери за 10 дена?

13 јули, 20110
how-to-pack-a-suitcase-correctly

Секогаш после враќање од патување или одмор си ветувате дека следнито пат ќе носите помалку гардероба. Затоа што секогаш употребувате само половина од тоа што сте го спакувале, а најчесто и една третина.
Ова е карактеристично за жените, додека мажите можат да „преживеат“ дури и без нешто неопходно.
Вршени се истражувања колку парчиња облека и се навистина потребни на една жена за недела дена одмор. Ако е да им се верува на бројките – доволно се 34 парчиња, но сте спакувале околу 60.

Во анкетата учествувале 3000 жени, а 77% од нив одговориле дека никогаш не знаат што сакаат да облечат, па поради тоа сакаат да имаат отворени опции.
Интересно е дека дури 68% од жените, дури и кога одат со партнерот на патување изјавиле дека многу зависи што ќе облечат ако бидат инспирирани од некоја нова личност која ќе ја запознаат, па зависно од личноста го бираат парчето облека.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit