Трет дел од одбројувањето на 100-те најсекси жени во светот

2 јуни, 20110
Sexy Women 1

80 – Natasha Alam –  23 годишниот модел и актерка од Узбекистан која има изјавено дека со тоа што е модел нема отпор кон голотијата, па така и  нејзината прва филмска сцена била доста провокативна.

79 – Jessica Lowndes – канадската глумица која има 22 години дебитираше на оваа листа на најсекси жени во светот.

78 – Jessica Biel – по многу години поминати со Џастин Тимберлејк, убавата глумица е сама. 29 годишната актерка минатата година на оваа листа беше на 31 место, а оваа година има значителен пад.

77 – Charlize Theron – оскаровката од Јужна Африка не се појави во ниеден филм минатата година. Наполни 35 години, се соблече за неколку кампањи и се одмара за напорната година која ја следи во филмската индустрија.

76 – Eva Longoria – 36 годишната актерка ја нема напуштено оваа листа од 2004 година. Позната како најсекси од очајните домаќинки, хит серијата во која таа има една од главните улоги.

75 – Doutzen Kroes – холандскиот супер модел на 26 години со рекламната кампања за долен веш на Викторија Сикрет заработи 6 милиони долари. Не е лошо ако се земе предвид дека минатата пола година таа беше бремена.

74 – Avril Lavigne – некогаш тинејџерска атракција со деби албумот кој го продаде во над 17 милиони копии, сега во светот на секси жените. Аврил која има 26 години, го издаде својот четврт албум оваа година во март.

73 – Christian Serratos – таа се соблече за да ги спаси животните кои многу ги сака, а покрај тоа оваа 20 годишна актерка од познатата сага Twilight изјави дека нејзиниот најголем страв се ножевите.

72 – Billie Piper – оваа 28 годишна актерка не ја спречи ни бракот ни мајчинството за да се искачи на ова место на листата на секси жени, бидејќи минатата година беше на 99-то место.

71 – Jennifer Metcalfe – 27 годишната англичанка неколку пати беше на насловните списанија за секси жени, а има изјавено дека моторите ги обожува бидејќи и биле секси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma