Трета победа за Мемфис и Далас

26 април, 20110
u

Екипата на Далас поведе со 3:2 во победи против Портланд во плеј-офот од НБА лигата.

Екипата на Мемфис е на пат да приреди изненадување бидејќи поведе со 3:1 во серија против Сан Антонио, додека Денвер ја победи Оклахома и го намали скорот на 3:1.

Резултати:
Мемфис – Сан Антонио 104;86
Далас – Портланд 93:82
Денвер – Оклахома 104:101.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi