Триесет лица уапсени поради кралската венчавка

29 април, 20110
kralskavenc

Триесет лица биле уапсени во Лондон поради сомневање дека планираат да предизвикаат проблеми и нарушување на ред и мир, за време на настанот на венчавката на Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, објави лондонската полиција.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се венчаваат денес пред околу 2000 гости, за кое целиот свет говори дека е “венчавка на векот“. Настанот ќе го обезбедуваат 5000 полициајци.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi