Сексот како сојузник во порба против ПМС

29 април, 20110
seksot opusta

Сигурно сте запознаени со пред менструалните симпотми: главоболка, нервоза, болки во стомакот, отекување на некои делови од телото, ненормална потреба од слатко, вознемиреност, менување на расположението… Сето ова може многу лесно да го надминете со сексот, тврдат научниците.

За време на сексот се излачува големо количество на ендрофин, познат како природен опијат. Со негова помош се поттикнува чувството на удобност и љубов, а воедно и се намалува болката која е пропратен дел од ПМС.

Затоа следниот пат кога ќе ги почуствувате овие проблеми опуштете се и одете право во кревет со вашиот партнер.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/