Ослабела 90 килограми и се уште слабее

29 април, 20110
naslovnanatali

Една британка која патела од дебелина, за две години успеала да се ослободи од вишокот килограми. 27 годишната Натали Роу која некогаш имала 152 килограми и не можела да се ослободи од вишокот поради големата страст кон слатките. Затоа експертите и понудиле да направи операција (гастритичен бајпас), на која таа се согласила, откако открила дека овој тип на операција им помогнал на многумина.

Две години по операцијата, Натали која е висока 162 сантиметри, сега тежи 62 килограми и се уште слабее, јавува DailyMail.

“Бев во шок по операцијата. Повторно бев дебела и имав огромна лузна на стомакот“, кажала девојката која на сликата покажува како во своите стари панталони сега ја собира само во едната ногавица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma