U2 ќе ги стигне Ролинг Стоунс, со најголема заработка од турнеја

9 април, 20110
U2_360

Групата U2 со својата турнеја “360“ и заработката од над 700 милиони долари би можела да го сруши рекордот на легендарните Ролинг Стоунси, група позната по најболемата заработка од турнеја. Познатите  U2 во недела настапуваат во Сао Паоло, а ако се распродаде цел концерт ќе ги престигнат Стоунси. МОментално тие имаат заработено 63,600.000 долари, а со секој нов концерт нивната забава расте. Групата Ролинг Стоунси која од 2005 до 2007 година беше на турнеја, заработила 700 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi