UBDUB – Hanging Gardens Hotel

16 ноември, 20110
1

Hanging Gardens Hotel е дел од рајот сместен помеѓу смарагдните оризови тераси и високите вулкански масиви, во срцето на Бали.

Некогаш сте помислиле дека може да постои бесконечен базен? Сигурно не, но архитектите на Ubdub Hanging Gardens Hotel во Бали, Индонезија, дошле најблиску до остварување на овој  сон.

Бали е познат по прекрасните пејзажи и фантастичните плажи, но ова „мало а бесконечно“ чудо е уште еден дел од бајковитата приказна. Таканаречениот „Бесконечен базен“ во рамки на Ubdub Hanging Gardens Hotel е базен во неколку нивоа со поглед на густата зелена прашума.

Гостите можат да пливаат до работ на базенот и да уживаат во пејзажот – густата прашума и храмот Pura Penataran Dalem Segara кој се наоѓа на спротивното брдо.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş