Учете од туѓите грешки

11 јануари, 20110
Wife Touching Husband from Behind

Сите ние понекогаш имаме проблеми во врската и посакуваме да биде совршена, иако незнаеме што точно значи тоа. Старата добра поговорка вели Глупиот учи од сопствените, а паметниот од туѓите грешки. Практикувајте оваа поговорка кога станува збор за вашата врска. Еве од кои парови може да научите нешто : Совршен пар- иако така изгледаат, треба да знаете дека во секоја врска има кавги, сигурно ги имаат и они. Само успешно го сокриваат тоа, затоа што нема потреба сите да ги дознаат нивните кавги. Пар кој постојано се кара- се караат за секакви ситници, а не и дозволуваат на нежноста да поработи во одредени ситуации. Ромео и Јулија и по десет години- пар кој има деца, работа, миран дом… Не го свртувајте погледот од нив, научете да се сакате и почитувате и по долги години поминати заедно. Да бидеш вљубен по толку години е вистински дар. Партнери- он готви, таа чисти, он ги плаќа сметките, таа го пријавува данокот… Вистинската врска не подразбира само страст, туку и практичност.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi