Украл прстен само за да ја запроси девојката! :)

29 декември, 20110
v229018p0

Едно сиромашно момче решил да ја запроси девојката со дијамантски прстен, но немал пари за да го купи истиот.

Рајан Џарвис (25) од Вермонт во понеделникот попладне гледал накит во една златара, а око му фатило еден прстен од бело злато со еднокаратен дијамант.

Со оглед на тоа дека намал 3200 долари за да го плати, одлучил да го украде и да ја запроси девојка му.

Девојката рекла „ДА“, но среќниот вереник само неколку часа подоцна завршил во затвор, бидејќи девојката ја објавила фотографијата со прстенот на Фејсбук.

Кога полицијата и тропнала на врата, девојката била збунета и изјавила дека ништо незнае, а потоа Џарвис ја признал вината.

Поради кражба тој во затвор може да помине една година, но олеснителна мерка е тоа што судијата поради целата приказна „ќе му прогледа низ прсти“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber