Улична забава во чест на Ејми пред нејзината куќа

29 јули, 20110
zabava vo cest na ejmi

Повеќе од стотина фанови на Ејми Вајнхаус се собраа пред нејзината куќа во Лондон, и направија забава.

Но, учесниците во забвата излегле од контрола, при што под дејство на големо количество на алкохол направиле огромна врева. Соседите биле приморани да викнат полиција, па забавата била прекината на скандалозен начин. Биле усапсени многу млади луѓе.

Улицата пред домот на Ејми изгледала ужасно. Многу цвеќиња, запалени свеќи, писма, празни шишиња алкохол, лименки… се она што било оставено и испиено од нејзините фанови. Најлошо е што причината заради која почина Ејми, преголемата доза на алкохол и дрога, сега ја внесуваат и нејзините фанови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi