Уметност да, ама со молотови коктели! :) Оригинално скроз! :)

31 октомври, 20110
Artist_who_paints_with_fire-0001

Radya Timofey е руски уметник кој  не размислува како повеќето уметници во светот. Зошто?

Одговорот се наоѓа во неговата оригиналност да прави портрети со помош на молотови коктели.

Погледнете ги фотографиите и видеото.

httpv://www.youtube.com/watch?v=uEH1FONoMYE

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/