Умре старецот од 26 години

10 јуни, 20110
9680-1

Леон Бота, уметник од Јужна Африка, починал еден ден по неговиот роденден. Во светот на музиката е познат како DJ Solarajz, и бил најпознатит пациент болен од Прогерија, болест која го забрзува стареењето на човекот за неколку пати.
Пациентите болни од Прогерија обично не доживуваат старост од 20години. Се проценува дека во моментов во светот има 8 милиони пациенти кои страдаат од Прогерија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/