Урагански топчиња

7 август, 20110
Урагански топчиња

Во видеово кое ви го претставуваме станува збор за едноставна ситница која на некои луѓе може да им овозможи повеќечасовна забава. Урагански топчиња се всушност две најобични челични топчиња (лагерчиња) заварени заедно.
Најчесто се користат топчиња од неисправни лежишта на машини за перење, по спојувањето тие треба да се стават на мазна површина и да се завртат, а понатаму нивната брзина се одржува со додатно дување од сламка.
Така топчињата може да се вртат со минути, а исто така може да биде забавно ако се осветлуваат со различни бои на светлина. Како тоа изгледа во пракса, погледнете тука!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit