Уште еден доказ дека пријателството не познава граници!

10 ноември, 20110
MONKEY_KISS_LONMED_2172_01

Пријателство на прв поглед меѓу животно и дете се случува насекаде. Овој пат сведоци на ова биле посетителите на зоолошка градина во Москва. Веднаш детето кога се приближило до безбедносното стакло, каде од другата страна биле сместени орангутаните,  а една од нив се приближила и му подарила бакнеж на малиот пријател.

Детето брзо се снашло и веднаш и возвратило на женката орангутан со иста мера, односно со бакнеж.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş