Уште на долна облека да ја стават! Пушти вода и …Цеца!

21 јули, 20110
ceca naslovna

Вук Драшковиќ не е единствениот кој има своја икона. Сега и турбо фолк пејачката Цеца има своја икона која е поставена во црквата Света тројца во Трстеник.

Во едно село покрај Пожаревац пред десет години гастербајтерите можеле да добијат икона со својот лик за две до три илјади евра.

На сето ова дал коментар професорот Димитрија Калезиќ кој вели дека тие фрески може да се изработуваат за дома, за спомен, но не и да се поставуваат во црква. Но, како што кажува тој не пости закон со кој може да се казнат оние кои ќе го направат тоа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit