Утрински секс за добар ум и тело

18 мај, 20111
utrinsko budenje

По една направена грешка наутро, често следи и цел пропаднат ден или по убаво утро следи убав ден. Но, за да бидете среќни и расположени од утрото не е доволно само една шоља кафе и здрав доручек. Научниците препорачуваат утринксото будење да ви биде со секс.

При сексот се ослободува огромна количина на хормонот кој е задолжен за среќа и убаво расположение.

Освен тоа кожата ќе ви изгледа убаво, свежо и без црвенила.

Адреналинот кој ќе го добиете од утрото ќе ви биде од помош за напорниот ден кој следи штом станете од постелата.

Што се однесува на мажите, тие со секојденвниот утриснки секс ќе го подобрат квалитетот на спремата.

Да додадеме со секојдневно “секс будење” се подобрува циркулацијата, се истегнува телото,  се намалуваат масните наслаги, се убалжуваат болките, се штитите од срцев удар…

 

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi