Ве носиме во мистичната Индија, запознајте го племето Јанади

5 ноември, 20110
1

Племето живее на еден мал остров во близина на градот Чхитора. Јанади се полу-номадски ловци, собирачи. Кога Индија била колонизирана во 18от век, биле принудени да ги напуштат своите домови, и оттогаш, па до денес, тие живеат покрај реките и на улиците на Индија.

Оги Томиќ, кој на патот до славата дојде преку трње, денес е и самиот хуманитарец.

Неговите фотографии од Индија оваа година ќе бидат објавени во голем број весници во Велика Британија, а средствата ќе бидат донирани за помош на селото и за обнова на домовите на племето Јанади, и за да се отворат училишта и други неопходни институции.

Уживајте во Индија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş