Велија Рамковски во болница, се жалел на болки во градите и колената

24 март, 20110
Velija Ramkovski Arested

Поради болки во градите и на колената Велија Рамковски, главниот осомничен во случајот “Пајажина“, денеска на пладне од скопскиот Истражен затвор бил однесен на преглед во Клинички центар.

Надлежните во затворот “Скопје“, пред да го однесат Рамковски во болница побарале асистеницја од МВР. Полициска екипа била испратена за да го обезбедува затворското возило во кое бил осомничениот Рамковски, од Шутка до Клиничкиот центар. Рамковски е сеуште на прегледи во Клиничкиот центар, односно на Клинијата за радиологија каде му се вршат снимања.

Извор: Нетпрес

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi