ВИ ЗВУЧИ НЕВЕРОЈАТНО?

13 август, 20110
Cellulite

“ОСЛОБОДЕТЕ СЕ” ОД ЦЕЛУЛИТОТ ВО САМО ЕДЕН ДЕН

Она што многу жени сигурно не го знаат е дека во морето на разни производи , но најдобри се оние кои се кријат во фрижидерот. Иако звучи неверојатно, со неколку трикови можете да го маскирате целулитот за само еден ден!

ПО УТРОТО ДЕНОТ СЕ ПОЗНАВА

Утрото е најдобар можен почеток за борбата против целулитот. Станувате рано, и ги припремате вашите нозе за денот што е пред вас. Скоковите се најдобар начин за да ги зацврстите нозете,направете ги во неколку серии, па потоа одморете се и внесете барем литро вода додека се спремате за работа.

ПОЈАДОК, РУЧЕК И ВЕЧЕРА

Заборавете ги вкусните колачи, кроасани, денот започнете го со свеж ананас. Ручекот може да ви биде комбинација од зеленчук и протеини, а за вечера опуштете се со салата и јогурт. По 19 часа не внесувајте ништо освен вода.

ТОПЛО-ЛАДНО ТУШИРАЊЕ

Туширањето ќе ви ја подобри циркулацијата, а резултатот ќе биде мазна и затегната кожа. Дозволете си на себе да ставите лажица мед, морска сол и малку маслиново масло. Измасирајте го телото на оној дел каде што се наоѓаат масните наслаги, после тоа “нахранете” го телото со млеко за тело.

МАСАЖА

Местото на телото каде што има повеќе целулит добро измасирајте го со крема на база на кофеин , која ќе ја убрза затегнувањето на кожата и ќе помогне во отстранувањеот на вишокот на масти на телото. Движењата за време на масажата треба да бидат цврсти и брзи, а болката за време на масажата е добредојдена. Потоа повторете ја повторно масажата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi