Видео: Авион се урнал на улица и се судрил со автомобил!

28 октомври, 20110
108836

Ванкувер – мал патнички авион со девет патници и членови на екипажот се  урнал и запалил на сред пат, а потоа се удрил и со автомобил. Несреќата се случила во близина на еден аеродром во Ванкувер, авионот се урнал запалил и удрил во друго автомобил, во кого имало две лица.

За среќа, жртви нема, но повредени биле единаесет лица, од кои три се наоѓаат во тешка  здравствена состојба.

За сега, не се знае која е причината за уривањето на малиот авион, единствено што се знае е дека тој принудно сакал да слета на патот, се урнал и веднаш се запалил.

httpv://www.youtube.com/watch?v=DBf70-kb5Rc

httpv://www.youtube.com/watch?v=Rsu57z_ODms

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi